Tehniline info

Septembris 2025 valmiva Kalevi Maja on projekteerinud tipp-büroo Kauss Arhitektuur ja see vastab kõigile moodsa aja koduomaniku ootustele.

Konstruktsioon

Hoone rajatakse vaiadele. Fassaadiviimistluseks on krohvisüsteemis tellisemotiivi, mida ilmestavad visuaalselt efektsed kaaremotiivid. Hoone ehitatakse sokli ja esimestel korrustel monoliitbetoonist ja järgnevatel korrustel täisbetoneeritud betoonkividega.

Välisseinad

Välisseinad soojustatakse vahtpolüstüreeniga tagades soojusläbivuse Umin=0,14 W/m2K. Vahe- ja katuslaed on õõnespaneelidest. 

Vahelaed

Korruse kandvale vahelaele paigaldatakse mürasummutuskiht ja valatakse betoonist aluspõrand. Rõdude pinnakate on betoonist, esimesel korrusel on puitterrassid.

Katus

Katuse kandekonstruktsiooniks on õõnespaneel ja soojusisolatsiooniks kasutatakse vahtpolüstüreeni Umin=0,1 W/m2K. Katusekatteks on kahekihiline SBS bituumenmaterjalist katusekate.

Energiaklass

A-energiaklass. Hoone katusele paigaldatakse elektrit tootvad päikesepaneelid.

Siseseinad

Korterite vahelised topeltkonstruktsiooniga seinad tagavad helipidavuse 55 db. Mittekandvad korterisisesed seinad on metallkarkassil värvitud ühekordse kipsplaadiga vaheseinad, mis täidetakse heliisolatsiooni eesmärgil mineraalvillaga.

Aknad ja uksed

Aknad ja rõdu uksed on 3x klaaspaketiga saksa tüüpi kvaliteetsed puitaknad, mis vastavad kõrgendatud heliisolatsiooninõuetele. Korterite välisusteks paigaldatakse tule- ja helikindlad puituksed. Korteriuksed on sarjastatud trepikoja uksega, lukusüdamik ASSA või Abloy. Kuna korrused on tavalisest kõrgemad, siis on uksed tehtud eritellimusel kõrgusega 2,3 meetrit.

Soklikorrus

Soklikorrusel paiknevad parkimiskohad ja sinna sissesõit on Juhkentali tänavalt. Autovärav avaneb automaatikaga. Lisaks parkimiskohtadele on keldris panipaigad ja tehnilised ruumid. Parkimise katusepealne ja hoov on kaetud muruga, ligipääsud on asfalteeritud.

Trepikoda

Trepikoja seinad pahteldatakse ja värvitakse. Trepikoja käsipuu on metallvarbadest, piire metallkäsipuuga. Trepikoja ees asetseb süvistatud jalarest. Postkastid paigaldatakse peaukse kõrvale. Keldri ja trepikodade betoonpõrandad on viimistletud tolmutõkkega, keldri kergplokist seinad värvitakse.

Küte

Hoone küttetemperatuuri reguleerib hoone tehnilises ruumis asuv kaugküttesõlm. Korterites on vesipõrandaküte, mis on reguleeritav seinatermostaatidega. Iga magamistoa ja vannitoa kohta on eraldi küttekontuur ja termostaat. Hoonele paigaldatakse päikesepaneelid.

Ventilatsioon

Paigaldatakse soojustagastusega korteripõhised ventilatsiooni agregaadid. Ostja paigaldada jääb köögikubu.

Siseuksed

Siseuksed on siledad ja värvitud, siseviimistluspaketis näidatud ukselingiga. Tavapärasemast kõrgemad siseuksed on kõrgusega 2,2 meetrit.

Vannituba

Vannituba sisaldab siseviimistluspaketis näidatud süvistatud raamiga wc potti, kraanikaussi ja kraanisegistit ning duši klaasseina ja dušisegistit.

Siseviimistlus

Valida on 3 siseviimistluspaketi vahel. Korterite laed ja seinad värvitakse ning eluruumide põrandad kaetakse 1-lipilise spoonparketiga. Keraamilised plaadid paigaldatakse esiku põrandale, pesuruumide põrandatele ja seintele. Paigaldatakse sobivas toonis põranda ja ukseliistud.

Säästlikkus

Sademevett kogutakse eesmärgiga seda taaskasutada kastmiseks.

Garantii

Hoone ehitusgarantii on 3 aastat.